Biznesmen w białym fartuchu

Wybierając franczyzę partner uzyskuje dostęp do wysokich rabatów w hurtowniach farmaceutycznych – mówi Agnieszka Szczerbiak.
Jacy przedsiębiorcy są zainteresowani przystąpieniem do Nowej Farmacji? Czy właścicielom już działających aptek trudno jest się dostosować do standardów panujących w sieci?
Franczyzobiorcy, którzy w ostatnim czasie zdecydowali się na współpracę z Grupą Aptek Nowa Farmacja, to właściciele indywidualnych aptek oraz prywatni inwestorzy mający doświadczenie biznesowe. W obu przypadkach zwracali uwagę na konieczność prowadzenia apteki w formule zapewniającej im konkurencyjność cenową. Wybierając ofertę franczyzową Nowej Farmacji uzyskuje się dostęp do wysokich rabatów w głównych hurtowniach farmaceutycznych, oraz do rabatów producentów, dzięki którym apteka jest w stanie zaoferować produkt w niższej cenie, nie tracąc na rentowności biznesu. Dostosowanie się do standardów sieci nie jest wymagające. Właściciele franczyzowych aptek Nowej Farmacji, podkreślają, że o wyborze naszej oferty, poza opisanymi powyżej możliwościami zakupowymi, decydowały również wyważone wymagania w kwestii wystroju, aranżacji lokalu, wsparcie w zakupie wyposażenia oraz na każdym etapie procesu uruchamiania apteki.

 

Czy logistycznie Nowa Farmacja jest w stanie przyjąć do sieci aptekę z każdej części kraju? Czy odległość nie jest tu problemem?
Rozwój systemu franczyzowego pozwolił nam z początkiem maja na otwarcie biura handlowego w Częstochowie w celu wsparcia funkcjonujących na południu kraju aptek franczyzowych, a także ułatwiając kontakt z potencjalnymi kandydatami z tej części Polski. Lokalizacja biura pozwala na dojazd z wielu miast, w tym z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi. Mając dwa biura handlowe jesteśmy w stanie przyjąć do sieci aptekę z każdej części kraju. W najbliższym czasie będziemy otwierali aptekę w okolicach Szczecina, co tym samym potwierdza naszą zdolność logistyczną oraz możliwości współpracy na terenie całej Polski.Jakie zalety ma samoobsługowa apteka?
Spełniając oczekiwania pacjentów staramy się cały czas rozwijać koncepcję biznesową związaną z posiadaniem przez nasze apteki części samoobsługowej. Dzięki temu rozwiązaniu każdy pacjent ma możliwość bezpośredniego zapoznania się z bogatą ofertą produktów i przy fachowym doradztwie personelu wybrać dla siebie najlepszy produkt. Uważamy, że część samoobsługowa stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie dla klientów, którzy mogą dotknąć danego produktu, porównać z innym, zapoznać się z jego zaletami, składem, opakowaniem.

Artykuł ukazał się na portalu http://franchising.pl